Home / problemy z potencją / Wszystko o potencji
13 marca, 2015

Wszystko o potencji

Tagi: , , , , , ,

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Dowiedz się, jak hormony oddziałują na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, bowiem sposobna troska im poświęcona zapewni ci zdrowie i tężyznę seksualną na długie lata.

Testosteron panuje

Najistotniejsze zmiany, przez które przechodzi twój organizm, wywoływane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w łonie matki

Sposób wiązania się chromosomów płci w pary przesądza, czy człowiek narodzi się jako chłopczyk lub jako levitra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, wówczas chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje kształtowanie się jąder. Te powstające w płodzie jądra rozpoczynają produkcję testosteronu, który umożliwia powstanie penisa i moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców dojrzewanie to okres, w którym następuje rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje pomiędzy dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) budzą tworzenie testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu prowadzi do różnorodnych zmian w ciele i zachowaniach chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Wiek dorosły
W okresie, gdy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, nieustannie trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to efekt pracy testosteronu. Innym objawem pracy testosteronu jest pojawienie się włosów w różnych częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj cialis tanio